Szent Gellért Díj és díjazottjai

1. A PÁLYÁZATBAN RÉSZTVEVŐK KÖRE:

A pályázatban a katolikus intézményfenntartók által működtetett, a KPSZTI pedagógiai szakmai szolgáltatását igénybe vevő nevelési-oktatási intézmények közül az általános iskolák, gimnáziumok, szakközépiskolák, szakiskolák és kollégiumok vehetnek részt.

1. A PÁLYÁZAT CÉLJA

A pályázat célja: az oktatási intézményekben a rászoruló tanulók támogatása ösztöndíj formájában.

III. PÁLYÁZATI FELTÉTELEK:

Általános feltételek:

1. Csak önálló intézmény adhat be pályázatot (tagintézmény nem pályázhat).
2. Egy intézmény csak két tanulói ösztöndíjra pályázhat.
3. Pályázható összeg érintett gyermekenként 4 hónapra (2016. március – június) havi 10.000 Ft.
4. Önrészt nem várunk el az intézményektől. Ha saját alapítványukból, vagy más forrásból tudnak támogatást adni tanulóiknak, kérjük, tüntessék fel.
5. A pályázó intézmény vállalja, hogy az ösztöndíjban részesülő tanulóinak nevét az intézményben plakáton (kötelező), honlapján (kötelező) és lehetősége szerint a helyi sajtóban közzéteszi, ezekkel népszerűsítve a Pro Paedagogia Christiana Alapítványt.

Részletes feltételek:
Az intézmények a következő feltételeknek megfelelő tanulók számára pályázhatják meg az ösztöndíjat:
1.        akinek mindkét szülője munkanélküli, vagy ha egyik szülője egyedül neveli, akkor az őt nevelő szülő munkanélküli; (munkanélkülinek tekintjük a rendszeres főállású jövedelemmel minimum fél éve nem rendelkező személyt)
2.        minimum 3 kiskorú gyermek nevelkedik a családban;
3.        a gyermek az I. pontban megadott intézmény nappali tagozatos tanulója.
Megjegyzés:
A tanulók tanulmányi eredményeit a pályázatok elbírálásánál a kuratórium szempontként veszi figyelembe.
Ha az intézmény kettőnél több főre is tudna pályázatot benyújtani, akkor kérjük, hogy maga az intézmény mérlegelje először, hogy melyik tanulói leginkább rászorultak az ösztöndíjra.

Díjazottak

2014. Rácz Szabolcs