A 6.a védőszentjére emlékezett

Lisieux-i Szent Teréz emléknapja október elején van. Nem véletlen, hogy iskolánk 6.a osztálya védőszentjéül választotta. Személye arra emlékeztet minket, hogy egy kis adag szeretet is sokkal szebb hellyé teheti a világot.  Gyakran hívják őt Kis Szent Teréznek, aki arról volt „híres”, hogy a legkisebb dolgokat is képes volt értékelni

A 6.a osztály mindig szívesen emlékezik meg védőszentjéről. Péntek délután Kis Szent Teréz szeretetről szóló mondásait dolgoztuk fel, majd megzenésített verseivel ismerkedtünk meg. Nagy István plébános úr, iskolánk lelki vezetője is ellátogatott hozzánk, akivel közösen elevenítettük fel védőszentünk életének jelentősebb állomásait.

Kis Szent Teréz olyan üzenetet továbbított, ami a mai napig helytálló: csak egyetlen dologra van szükség ebben az életben- a szeretetre. Ezért példakép is ő az osztályunk számára, tanítását a mindennapokban próbálja tettekre váltani.

október 12, 2020