Első osztályosak védőszentje

Október 2-án pénteken az 1. osztály megemlékezett Assisi Szent Ferencről, az osztály védőszentjéről. Életútját a tanulók bábfilm megtekintésével ismerték meg. Ezután a szőnyegen körbeülve megbeszéltük Szent Ferenc életpéldáin keresztül, hogy milyen fontos Isten minden teremtményének a szeretete, tisztelete. Majd a tanulók elkészítették Szent Ferencet, aki kezei között tartja a már általa megszelídített farkast.

Vendégünk volt Nagy István Lénárd plébános úr, aki képek segítségével foglalta össze a fontos tudnivalókat Szent Ferenc életéről.

Az interaktív tábla használatára is sor került puzzle kirakásával. Végül a Ki teremtette? c. dalt tanulták meg a gyerekek énekelni és mutatni. A foglalkozást imával zártuk, melyben kértük Szent Ferenc segítségét a tanév során.

október 5, 2020