Szép eredmények német nyelvi versenyeken

A 2019/20-as tanévben iskolánk örömére ismét volt több versenyzőnk is, akik német nyelv terén kiemelkedő eredményeket értek el.

A négyfordulós egyéni országos Spiel und Gewinn versenyen a Für Anfänger kategóriában Pál Noémi Márta (4. o.) 14., Somodi Gréta (4. osztály) 17., Mezei Ádám Norbert (4. osztály) 20. helyezést értek el. Erste Schritte kategóriában Racsek Zoltán (5. o.) 25. helyezett lett. Junior 1 kategóriában pedig Csintalan Kristóf (6.o.) 5., Mezei Blanka Angelika (6.o.) 20., Pál Gábor (6.o.) 26., míg Forrai Bence (7.o.) 25. helyezést értek el.

Mezei Blanka Angelika (6. osztály) pedig a Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium idegen nyelvi versenyén végzett 14. helyen.

Az egyfordulós évszakokhoz kötött csapatversenyeken is szépen szerepeltek iskolánk tanítványai:

Az országos Frühling in den DACH-Ländern tavaszi egyfordulós csapatversenyen Für Anfänger kategóriában Pál Noémi Márta, Somodi Gréta, Mezei Ádám Norbert, Bodor Hanna Bianka csapat (4. osztály) 8. helyezést értek el. Erste Schritte kategóriában Csontos Szabina, Kaslik Janka, Mészáros Ramóna, Racsek Zoltán (5. osztály) csapat az előkelő 14. helyezést szerezte meg, míg Junior 1 kategóriában Mezei Blanka Angelika, Racsek Réka (6. osztály) csapat a 9. helyen végzett.

Az országos Es weihnachtet schon téli egyfordulós csapatversenyen Für Anfänger kategóriában Pál Noémi Márta, Somodi Gréta, Mezei Ádám Norbert, Bodor Hanna Bianka csapat (4. osztály) 22., míg Nagy Lara Zoé és Sárközi Martin (4. osztály) csapata 16. helyezést értek el. Erste Schritte kategóriában Pikula Sára és Vereb Jázmin csapata (5. osztály) a 28. helyezést szerezte meg.

Az országos Herbst in den DACH-Ländern őszi egyfordulós csapatversenyen Für Anfänger kategóriában Pál Noémi Márta, Somodi Gréta, Mezei Ádám Norbert csapat (4. osztály) 16. helyezést értek el. Erste Schritte kategóriában Csontos Szabina, Kaslik Janka, Mészáros Ramóna (5. osztály) csapat 21., míg Pikula Sára, Krisztián Dóra, Vereb Jázmin (5. osztály) csapat a 23. helyezést szerezte meg. Junior 1 kategóriában Csintalan Kristóf, Pál Gábor, Tóth Balázs, Kolláth Zsolt (6. osztály) csapat az előkelő 11. helyen, míg Mezei Blanka Angelika, Racsek Réka, Kovács Kristóf, Bagyura Roland (6. osztály) csapat a 21. helyen végzett.

Valamennyi németes versenyző felkészítő tanára: Kovács Péter tanár úr

Valamennyi versenyzőnk eredményére nagyon büszkék vagyunk és mindenkinek szeretettel gratulálunk!

június 17, 2020