Karácsonyi ünnepség a hevesi katolikus iskolában

Lázas készülődés jellemezte a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda közösségének utolsó tanítási napját, 2019. december 19-én.

Az iskola fenyőfáját az osztályok már a délelőtt folyamán saját készítésű díszeikkel öltöztették föl.

Az ünnepi műsor kora délután az adventi koszorú  negyedik gyertyájának meggyújtásával kezdődött. Az  1. a és   1. b osztály tanulóit Kecskés Tamásné, Ficsór Nikolett, Valovics Anikó és Besenyeiné Zsidai Mónika tanítónők készítették föl. Lelkes éneklésük és versmondásuk mindannyiunk számára emlékezetes marad.

A verses, táncos és zenés produkciók után a színjátszók rendhagyó pásztorjátéka következett, Csavargók éjszakája címmel. Felkészítőjük Abriháné Karniczki Csilla tanárnő volt.

A műsort a Kicsinyek Kórusa zárta, akik karácsonyi dallamokat énekeltek, Besenyeiné Zsidai Mónika tanítónő vezetésével. Majd a közönséggel együtt közös daltanulásra, együtt éneklésre került sor, az év mottójának megfelelően: „ Aki énekel, kétszeresen imádkozik.“

A fenyőfa alatt sok- sok ajándék volt, melyeket az osztályok képviselői vehettek át, az iskola, a szülői közösség és Heves Város Önkormányzata jóvoltából. Végezetül a fenyőfa kisorsolására került sor, idén Udvarhelyi Dóra 2. osztályos tanuló nyerte meg a feldíszített fát.

december 24, 2019