Magyarország legszebb betleheme

2019.december 1-én vasárnap délelőtt a hevesi múzeum előtti téren egy patinás ünnepségre került sor, melyen iskolánk 4. osztályosai is szerepeltek.

A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Hungarofest által kiírt pályázaton idén Heves városa nyerte az első díjat, a „ Magyarország legszebb betleheme” kategóriában. Az alkotás Orosz Krisztina boconádi alkotóművész keze munkáját dicséri, aki Gy. Gömöri Ilona iránymutatásai alapján, hevesi motívumokat alkalmazva készítette el a díjnyertes alkotást. A betlehem felállítása és megáldása egyben az első adventi gyertyagyújtás is volt a népes érdeklődő hevesi közönség előtt.

Az ünnep fényét külön emelete a negyedikes tanulók színvonalas adventi műsora, melyet pénteken az iskola közössége előtt is bemutattak. A városi közönség is vastapssal jutalmazta  az igényesen összeállított és előadott műsort. Köszönet a felkészítő pedagógusoknak, Besenyeiné Zsidai Mónika és Bolyhos Izabella tanító nőknek.

december 3, 2019