„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért”

2019.október 18-án, 9 órakor világszerte fél órán keresztül imádkoztak a békéért és az egységért. A hevesi Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda idén is csatlakozott a világméretű „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű imakezdeményezéshez. Öröm volt látni, hogy többen magukkal hozták szentolvasójukat. Lelkünket melengette, ahogy a szemeket morzsolgatva, szívüket kitárva kérték Szűz Mária közbenjárását. Idén a gyerekek Ferenc pápa kérésére a missziókért imádkoztak. Azokért a szerzetesekért, papokért és elkötelezett családos emberekért, akik távol otthonuktól hirdetik az evangéliumot. Az imádság ereje egy felbecsülhetetlen kincs az emberek számára. Októbernek, mint a rózsafüzér hónapjának kiemelt szerepe van iskolánk életében. Figyelmünk még inkább a Szűzanya felé irányul. Iskolánk tanulói rendszeresen részt vesznek, rózsafüzér imádságon. Fontosnak tartjuk a gyerekek imaéletét rendszeressé tenni, hiszen ha a gyerekek elkezdenek imádkozni, akkor megtanulnak imádkozni, megismerik jobban a jó Istent, megismerik jobban Jézus életét és pontosan ez által az egyháznak elevenebb tagjai lesznek.

október 22, 2019