Olajszentelés az egri bazilikában

Nagycsütörtök az Egyház legősibb ünnepei közé tartozik. A délelőtti olajszentelési szentmise vezeti be a hívőket a szent három nap ünneplésébe. Az egri bazilikában Dr. Ternyák Csaba érsek úr együtt misézett az egyházmegye papjaival, megszentelte a keresztelendők és a betegek olaját valamint a krizmát, a bérmálás anyagát. Érsekatya meghívásának eleget téve, a bérmálkozásra készülő gyerekekkel mi is részt vettünk ezen az ünnepi szentmisén. Az olajszentelést követően abban a kiváltságos helyzetben volt részünk, hogy elsők között látogathattuk meg az érseki pincerendszert, amit Magyarország hét legérdekesebb építészeti emléke közé sorolnak. Az idegenvezetés során a pincerendszer történetét, a misebor és az eucharisztia jelentőségét is bemutatták. A bejárás végén kóstolókkal kedveskedtek csoportunknak.