Iskolanyitogató

2019.április 9-én délelőtt hagyományainknak megfelelően vendégül láttuk a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket „Iskolanyitogató” programunkra.

Kis vendégeinket és szüleiket az óvó nénikkel együtt körbevezettük az iskolánkban és bekukkantottunk az alsó tagozatos osztályokba.

Sinkovics Tímea  hitoktató és a 4. a osztályosok segítségével játékos hittan óra aktív részesei lehettek, kipróbálták az interaktív táblát.

Vidám német nyelvű versekkel, dalokkal, mondókákkal várták a 4. b osztályos gyerekek és Árvainé Lassú Rita tanár néni. Az ovisok bátran bekapcsolódtak a tréfás versikék tanulásába.

Az 1. osztályban örömmel fedezték fel tavalyi csoporttársaikat, akik megmutatták, hogy milyen ügyesen számolnak angol nyelven, amit Mohácsik Melinda tanár néni tanított nekik.

Majd a tornateremben jókedvűen fogócskáztak, játszottak.

Végül a leendő tanító nénik, Kecskés Tamásné és Ficsór Nikolett vezetésével vidám foglalkoztató részesei lehettek vendégeink.

Vera tanító néni egy interaktív, iskolára hívogató foglalkozással kötötte le az ovisok figyelmét.

Niki tanító néni segítségével kézműves foglalkozás keretében madárfészket készítettek kis madárkával.

Végül a tanító nénik egy tavaszi versikét is megtanítottak nekik.

Búcsúzóul a közelgő húsvétra gondolva egy piros tojással és kellemes élményekkel távoztak a kis vendégek.