Ünnepi műsor, az 1956-os forradalom tiszteletére

Iskolánk közössége, 2018. október 19-én délelőtt tartotta megemlékezését az október 23-i forradalom hősei tiszteletére.

A műsor címéül a Példabeszédek Könyvéből vett idézetet választottuk:

„ Az igazság felmagasztalja a nemzetet, a bűn pedig gyalázatára van a népeknek.”

A forgatókönyv összeállítása Gyimesi Attila, iskolánk magyar- történelem szakos tanárának munkája volt. A koreográfiákat és zenei betéteket Szabadné Dudás Ildikó tanárnő szerkesztette. Újdonság volt az összeállításban, hogy a hevesi történéseket is megjelenítette, melyben segítségünkre volt Gy. Gömöri Ilona hevesi muzeológus, akinek kutató munkájára épült a műsor fő része.

Az előadásban közreműködtek a nyolcadik osztályos tanulók, a Szent Gellért Kórus tagjai és a színjátszó csoport hetedik osztályos tanulói.

Az iskolai megemlékezés után, október 23.-án kedden, a városi Művelődési Központban is előadtuk a műsort, ahol iskolánk tanulói a város vezetői, a meghívott vendégek és érdeklődők előtt is szép sikert aratott. Büszkeséggel töltött el, hogy a városi közönség is vastapssal jutalmazta a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanulóinak megemlékező műsorát, sokan kifejezték elismerésüket a színvonalas műsor előadásáért.

Heves, 2018. november 7.                                         Szabadné Dudás Ildikó, felkészítő tanár

 

november 7, 2018