Kölcsey Ferenc Megyei Nyelvi Verseny 2018.

2018.április 27-én a Körzeti Tagiskola immár 15. alkalommal rendezte meg a Kölcsey Ferenc nevét viselő megyei nyelvi versenyét magyar és angol nyelvből. A 141 versenyző között jelen volt iskolánk néhány vállalkozó kedvű tanulója is.
A magyar nyelv ismeretét változatos nyelvtani feladatokkal és tollbamondással mérték a szervezők. Intézményünket a 7.a osztályos Patkovics Dóra képviselte. Munkáját 3. helyezéssel jutalmazta a zsűri, örömet okozva ezzel felkészítő tanárának, Gyimesi Attila tanár bácsinak és iskolánknak is.
Az angol nyelv tudásának feltérképezése írásban és szóban történt. A feladatlapok kitöltése után két tagú zsűri előtt adtak számot felkészültségükről a diákok.
Eredményesen zárult ez a verseny rész is iskolánk számára. A 6. osztályos Csernei Fanni 2., a 7.a osztályos Zsemberi Martina 3. és a 8. évfolyamról Fodor Anikó ugyancsak 3. helyezést ért el. Felkészülésüket Mohácsik Melinda tanár néni segítette.

Gratulálunk tehetséges diákjainknak!