Iskolanyitogató

  1. április 11-én délelőtt immár negyedszer vártuk a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket „Iskolanyitogató” programunkra. Megismerkedhettek intézményünkkel, betekinthettek az alsó tagozat tanóráiba. Tajti Ferencné Éva tanító nénivel az interaktív tábla feladatait próbálhatták ki, míg Besenyeiné Zsidai Mónika tanító néni hangszeres bemutatóval varázsolta el az érdeklődőket. A kicsik lelkesen fogták kezükbe, és szólaltatták meg a hangszereket. Majd Szedlák Péter tanító bácsi sportos játékokkal mozgatta meg őket. Katolikus iskolánk sajátosságaként Sinkovics Tímea iskolánk hitoktatója segítségével játékos hittan óra aktív részesei lehettek. Ezt követően megvendégeltük látogatóinkat. Végül a leendő tanító nénik, Borbásné Nagy Tünde és Ficsór Nikolett vezetésével vidám foglalkoztató részesei lehettek kis vendégeink. Kézműves foglalkozás keretében aranyos katicabogárkákat készíthettek maguknak, melyhez a tanító nénik egy kis mondókát is megtanítottak nekik. Búcsúzóul a tanító nénik még egy kis apró ajándékkal kedveskedtek a gyerekeknek.

Bízunk benne, hogy a tanév során az óvodások számára szervezett programjainknak köszönhetően, szeptember elsején bátrabban lépik át az iskola kapuját kis elsősként.

 

  Borbásné Nagy Tünde
tanító néni