Katasztrófavédelmi Tematikus Nap

2017.október 19-én délután került megrendezésre iskolánkban a Katasztrófavédelmi Tematikus Nap.

Iskolánkban több évtizedes hagyománya van a katasztrófavédelmi felkészítésnek, a polgári védelem oktatásának. Tanulóink minden évben résztvevői a felmenő rendszerű katasztrófavédelmi versenyeknek, több kiemelkedő országos helyezéssel, eredménnyel is büszkélkedhetünk.

Fontosnak tartjuk, hogy ne csak a versenyre való felkészülésben részt vevő tanulók, hanem iskolánk minden tanulója rendelkezzen az alapvető ismeretekkel, melyek szükségesek különböző veszélyhelyzetek kezeléséhez, megoldásához.

A programokon az iskola minden tanulója részt vett.

A gyerekek előadást hallgathattak a katasztrófavédelem fogalmáról, a katasztrófák fajtáiról, megismerkedhettek, felpróbálhatták az egyéni védőeszközöket Magda István tűzoltó alezredes úr segítségével.

Az udvaron a Hevesi Katasztrófavédelmi Őrs munkatársai és egy tűzoltóautó várta a tanulókat. Beülhettek a járműbe, megtanulhatták a puttonyfecskendő, a mentőkötél használatát, és megismerkedhettek minden eszközzel, ami segíti a tűzoltók munkáját.

Köszönettel tartozunk a program megvalósulásához nyújtott segítségért:

Dr. Zólyomi Géza tű. ezredes Kirendeltség vezető úr

Magda István tű. alezredes

Molnár Roland tű. százados

és a Hevesi Katasztrófavédelmi Őrs munkatársai felé.

Sárándi István

Programfelelős