Hagyományőrző nap – Gyermeknap

„Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével a Szent Gellért Katolikus Általános Iskolában”

1. június 14.

Hagyományőrző nap – Gyermeknap

A Belvárosi Keresztelő Szent János Templomban, a liturgikus időnek megfelelően a búcsú ünnepéhez és a katolikus keresztény iskolánk szokásainak megfelelve tanévzáró szentmisén adtunk hálát a Jó istennek az eltelt időszakért. Előzetes feladatként virágokból kereszteket készítettünk az Úrnapja alkalmából.

A nap programja iskolánkban folytatódott. A népi játszótéren 20 féle már-már elfeledett játékban próbálhatták ki leleményességüket a gyerekek. Különösen a gólyalábazás, sárkányűzés, bajvívás, tűzoltás és a kosaras fakörhinta aratott nagy sikert.

Az ökojátszópark és az ökoakadálypálya képességfejlesztésről, környezetvédelemről, energiatakarékosságról, gyorsaságról, ügyességről szólt.

A nagy kalózcsúszda kicsik és nagyok kedvencének bizonyult.

A buborék show szemkápráztató és hűsítő hatását kicsik és nagyok egyaránt élvezték.

A hűvös tantermekben készültek a szebbnél szebb kézműves alkotások: Békakirály, karkötők, legkisebb fiú figurája, aki elment szerencsét próbálni…

A nap zárásaként Katus Attila mozgatta meg a fiatalságot. Jó tanácsaival a fenntarthatóságról, az egészséges táplálkozásról és a mozgás fontosságáról adott ízelítőt.

Az etikettnek megfelelően finom ételekkel, italokkal, fagyival várták a vendéglátósok az örömtől sugárzó nebulókat.

Köszönjük az EFOP-1.3.5-16-2016-00706 számú pályázat keretében kapott nagyszerű programokat.

Szőllősiné Rab Sarolta