„Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny

2017.március 31.-én Szolnokon, Fodor Anikó 7. osztályos tanulónkkal vettünk részt a megyei minősítő versenyen. A versenyt három kategóriában hirdették meg: szólóének, kisegyüttes (2-3 fő) és énekegyüttes (4-8 fő). Négy korcsoportban szerepelt a mintegy 120 résztvevő. A kiírás szerint a versenyzőknek saját tájegységük dalait kellet előadni, hangszerkíséret nélkül. A versenyre Heves megyei dallamokat válogattunk, a dalokat eredeti népzenei felvételekről tanultuk. Anikó csodálatos előadását a zsűri arany minősítéssel jutalmazta.

Köszönetemet szeretném kifejezni a hevesi Háziipari Szövetkezet elnökének, Báder Miklósnénak, hogy egy csodálatos ruhát adott a versenyhez Anikónak, mely egy jellegzetes hevesi szőttesből készült remekbe szabott öltözék, nem kis részben segítette a szép siker elérését. Köszönet a támogatásért:

Szabadné Dudás Ildikó
a hevesi Szent Gellért Katolikus Általános Iskola tanára