Farsangi mulatság

Február a népi kalendárium említése szerint a böjt előhava. A farsangi mulatozások vízkereszttől hamvazó szerdáig tartanak. Katolikus iskolánk is még a húsvétot megelőző 40 napos böjti időszak előtt, február 11-én, szombaton megtartotta jó hangulatú farsangi bálját.

Rendezvényünket Nagy István plébános köszöntő szavai, majd közös imánk nyitotta meg. Ezt követően a hagyományainknak megfelelően 8. osztályos tanulóink keringő táncát csodálhattuk meg. Az osztályok színes, vidám jelmezes produkcióikkal varázsoltak vidámságot erre a délutánra. A legkisebbek büszkén mutatták be egyéni jelmezeiket a közönségnek és a zsűrinek is. Az érdeklődő szülőkön, hozzátartozókon kívül megtisztelt jelenlétével városunk polgármestere, Sveiczer Sándor is. A legötletesebb jelmezes produkciók és egyéni jelmezesek képviselik iskolánkat február 25-én a városi farsangon. Legnagyobb sikere alsó tagozaton a 4. osztályosak „Boszorkák”, míg felső tagozaton a 7. osztályosak „Macskák és kutyák” produkcióinak voltak. Köszönet illeti a Szülői Munkaközösséget a szervezésért, valamint azt a sok-sok támogatót, akik tombola felajánlásaikkal hozzájárultak a sikeres lebonyolításhoz. Reméljük jókedvünkkel sikerült a telet elűznünk.

Borbásné Nagy Tünde

tanító