Pályaorientációs nap

2019. szeptember 23-án iskolánkban pályaorientációs napot tartottunk. A délelőtt folyamán két helyszínt tekintettünk meg.

Ellátogattunk a Boconád külterületén található Aquakond Kft-be, ahol a fém- és lemezmegmunkálás valamint egyéb kivitelezések (pl. raklapkészítés) folyamatait tekinthették meg. A hatalmas gépek, és a rengeteg eszköz újdonság és érdekesség volt a gyerekek számára.

A Tóth Gránit Kft. műhelyben pedig megtekintettük a modern gépeket (gravírozógép, élcsiszológép, hídvágógép, kontúrvágógép), melyek a legfejlettebb technológiával állítják elő gránitból és egyéb alapanyagokból a sírköveket.

Délután foglalkozásbemutató filmek segítségével pillanthattunk be néhány szakma rejtelmeibe. A nap zárásaként az alsósok rajzot készítettek  “Mi leszek, ha nagy leszek” címmel. A felsősök pedig Amerikából jöttemet játszottak.

szeptember 25, 2019

Vélemény, hozzászólás?